שבע עשרה אקסיומות של קופירייטינג ע”י גוז’ף שוגרמן


Spread the love

שבע עשרה אקסיומות של קופירייטינג ע”י גוז’ף שוגרמן

הראל פיליבה – 13.06.2017

 

1.) קופירייטינג הוא תהליך נפשי אשר כולל ביצוע מוצלח אשר משקף את הסכום הכולל של כל החוויות שלך, את הידע הספציפי שלך ואת היכולת שלך נפשית לעבד את המידע ולהעביר אותו על גיליון נייר לצורך מכירת מוצר או שירות.

זוהי ההגדרה של שוגרמן של לקופי רייטינג. בעיקרון, זה תהליך של לשים את הידע והניסיון בכתב כדי למכור מוצר או שירות.

2.) כל האלמנטים בפרסום נועדו בעיקר לעשות דבר אחד ודבר אחד בלבד: לגרום לך לקרוא את המשפט הראשון של העותק.

כל המודעה שלך נועדה לעשות דבר אחד: לגרום לאנשים לקרוא את המשפט הראשון.

זו הסיבה שאנשים כותבים כותרות ענק, נועזות.

אם אינך יכול לגרום לאנשים להתחיל לקרוא את המודעה שלך, לעולם לא תשכנע אותם לקנות ממך. לעולם אל תכנן מודעה שמסיחה את דעת הקהל מקריאת המשפט הראשון.

3.) המטרה היחידה של המשפט הראשון בפרסומת היא להביא לך לקרוא את המשפט השני של העותק.

יש הרבה נוסחאות שם על איך לכתוב כותרות ולהתחיל את העותק. אבל בסופו של דבר, כל מה שהוא באמת צריך לעשות זה לגרום לאנשים להמשיך לקרוא. לתפוס את תשומת הלב של האנשים עם המשפט הראשון ולהגדיר את הבמה כך שהם ירצו להמשיך לקרוא.

4.) פריסת המודעה שלך והפסקאות הראשונות של המודעה שלך חייבות ליצור את סביבת הקנייה המסייעת ביותר למכירת המוצר או השירות שלך.

כאשר אתה מקבל אנשים להתחיל לקרוא את העותק, המטרה הבאה היא ליצור מה שוגרמן מכנה “סביבת קנייה”. זה כולל את העותק, הפריסה, העיצוב, הכל במודעה שלך. שאר אקסיומות אלה יעזרו לך ליצור את הסביבה הנוחה לקונה.

5.) כוון את הקורא לומר כן והרמוניה עם הצהרות מדויקות שלך ואמיתי תוך קריאת עותק. כשאנשים קוראים את העותק שלך, הם צריכים לומר כן לכל אחת מההצהרות שלך. כל הטענות שלך צריכות להדהד עמוקות.

המטרה היא לכתוב מנקודת המבט שלהם, כך שהם מקבלים את ההרגשה שאתה יודע בדיוק מה הם עוברים. זה אפשרי רק כאשר אתה שם את הזמן כדי להבין את הלקוחות שלך. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא על ידי  כך שתדבר אליהם באופן אישי ולשאול אותם על הבעיות שלהם.

6.) הקוראים שלך צריכים להיות כל כך נואשים לקרוא את הקופי כי הם לא יכולים להפסיק לקרוא עד שהם קוראים את כל זה כאילו מחליק במורד מדרון חלקלק.

העותק שלך צריך להיות כל כך משכנע שאנשים לא יכולים להפסיק לקרוא. לעשות זאת על ידי דמויות עם סיפור אישי, לתת רמזים על מה מגיע מאוחר יותר, או לא להשלים לענות על שאלה. תן לאנשים סיבה לרצות להמשיך לקרוא.

7.) כאשר מנסים לפתור בעיות, אל תניח אילוצים שאינם באמת שם. בעת כתיבת קופי, אף אחד מאיתנו לא יודע מה באמת עובד.

הדרך היחידה למצוא את הפתרון הטוב ביותר היא לנסות גישות שונות. אז הניסוי עם העותק שלך וודא שאתה יכול למדוד את זה כדי לראות אילו גירסאות יכולות לעבוד הכי טוב.

8.) שמור את הקופי מעניין ואת הקורא מעוניין באמצעות כוח של סקרנות.

על ידי בניית סקרנות בעותק שלך, תוכל בקלות לגרום לאנשים להמשיך לקרוא. Sugarman מסתמך במידה רבה על סקרנות כדי לשמור על אנשים קוראים וזה יכול להיות כלי רב עוצמה.

אבל ודא שאתה משתמש סקרנות כדי למשוך את סוג הלקוחות הנכון עבור העסק שלך. באמצעות כמויות מסיביות של סקרנות תקבלו הרבה תשומת לב אבל זה לא יעשה לך כל טוב אם זה לא מייצר לקוחות בעלי ערך.

9.) לעולם לא  אל תמכור מוצר או שירות, תמכור רעיון.

היתרון של המוצר הוא הרבה יותר חשוב מאשר המוצר עצמו. אז לשים לב קרוב למיקום שלך ואת הצעת המכירה הייחודית.

10.) תהליך הדגירה הוא הכוח של התת מודע שלך להשתמש בכל הידע והניסיון שלך כדי לפתור בעיה ספציפית, ויעילותה מוכתבת על ידי זמן, אוריינטציה יצירתית, סביבה ואגו.

אחרי שאתה כבר כתבת את כל ההערות שלך מהמחקר הלקוח שלך, קח הפסקה.

זה ייתן זמן לתת מודע שלך לעבוד על הבעיה ולבוא עם הגישה הטובה ביותר עבור הקופי שלך.

כאשר אתה מוכן להתחיל לכתוב, תן לקופי להשפך ממך. אל תדאג לדקדוק או לכל דבר אחר. התפקיד שלך הוא לקבל את כל מה בראש שלך על הנייר. העריכה מגיעה מאוחר יותר.

11.)  קופי צריך להיות ארוך מספיק כדי לגרום לקורא לקחת את הפעולה שאתה מבקש. אם אתה צריך קופי ארוך כדי למכור ביעילות,אז תשתמש בקופי ארוך.

מוצרים מסוימים לא צריכים קופי ארוך כמו בקבוק קוקה קולה.

כל האנשים צריכים לדעת איפה הם יכולים לקבל את זה, כי זה קר, ואת המחיר. אבל מוצרים אחרים יצטרכו לקחת אנשים בתהליך המכירה כולו לפני שמישהו יהיה מוכן לקנות. השתמש בקופי ארוך ככל שאתה צריך על מנת למכור.

12.) כל תקשורת צריכה להיות אישית, מן הסופר אל הנמען, ללא תלות במדיום בשימוש.

העותק שלך צריך להיות בגוף ראשון. אנחנו לא מתחברים עם “מותגים” אמורפיים. אנחנו מתחברים עם אנשים. הפוך את העותק האישי שלך כך הקוראים שירגישו כאילו זה נכתב ישירות אליהם ממישהו אחר.

13.) הרעיונות המוצגים בקופי שלך צריכים לזרום בצורה הגיונית, לצפות את השאלות של הלקוחות הפוטנציאליים שלך ולענות עליהן כאילו השאלות נשאלו פנים אל פנים.

כל תשובה חדשה צריכה לזרום באופן לוגי מהקודמת. אם אתה קופץ בין כל מיני רעיונות שונים, אנשים יתבלבלו וירגישו כאילו אתה מנסה להערים עליהם. שמור את זה פשוט על ידי הזזת אנשים משלב אחד למשנהו.

14.)  בתהליך העריכה,  תחדד את הקופי כדי לבטא את מה שאתה רוצה להביע בהכי פחות מילים.

התפקיד החשוב ביותר של עריכה הוא להסיר מילים מיותרות. זה עושה את העותק משכנע יותר וקל יותר לקריאה. הרבה אנשים מדלגים על שלב זה בסופו של דבר מסיימים עם קופי ממוצע שמקבל תוצאות מצוינות. הקופי הטובים ביותר נערכו וזוקקו אינספור פעמים.

15.)  ככל שהמוח חייב לפעול על מנת להגיע למסקנה בהצלחה, כך תהיה החוויה חיובית יותר, מהנה או מגרה.

אתה לא יכול פשוט לתפוס את תשומת הלב של האנשים, לזרוק כמה מילים בסיסיות, ולקוות לטוב.

אתה צריך להעסיק אנשים ולגרום להם ליצור את מסקנותיהם איתך.

אם ההעתקה ברורה מדי, אנשים ירגישו מטומטמים או משועממים. ואז אתה מאבד אותם. תבנה קצת דרמה לתוך הקופי שלך.

16.)  מכירת פיתרון היא הרבה יותר קל מאשר למכור מוצר מונע, אלא אם כן היא נתפסת כמניעה כמו תרופה או היבטים מרפא של המניעה הם הדגיש.

לאנשים לא אכפת ממניעה. הם לא מוכנים להוציא כסף כדי למנוע בעיה שעדיין אין להם. תרופות ומצד שני למכור טוב מאוד. גם אם יש לך שירות מונע או מוצר, אתה רוצה למקם אותו כתרופה במקום מניעה.

17.) . לספר סיפור יכול למעשה למכור את המוצר שלך, ליצור את הסביבה או לקבל את הקורא היטב לתוך העותק שלך כמו שאתה יוצר מליטה רגשית עם הסיכוי שלך.

אנשים אוהבים סיפורים. זוהי הדרך הטובה ביותר לתקשר מסר ולשכנע אנשים. בכל פעם שאתה תקוע ולא יודע מה לעשות עם העותק שלך, להתחיל עם סיפור. הנה לך.